Nem igazán probléma amiről legelőször írok, viszont számomra az volt, a 12 Lépéses Programban eltöltött első pár évemben.
Még kicsik voltak a gyerekek, általános iskolába jártak, sok volt velük és körülöttük a tennivaló.
Amikor mindennel végeztünk - házi feladat, uzsonna - és elkezdtek játszani vagy rajzfilmet nézni, végre leülhettem és folytathattam a kötésemet. Nagyon szerettem kötni. Az alkotásnak fontos szerepe van még ma is az életemben. Alig telt el negyed vagy fél óra, megjött az apjuk, állhattam fel és mehettem ki újból a konyhába, hogy elé rakjam a vacsorát. Egy idő után annyira idegesített már ez, hogy megoldást kerestem rá. Elmondtam a gyerekeim apjának, hogy mennyire rossz nekem félbeszakítanom a kedvenc foglalatosságom, amikor ő haza ér. Tudja hol a hűtőszekrény, tudja hogyan kell megmelegíteni a mikróban a kaját, legyen szíves és szolgálja ki magát ezután. Így is lett, én meg köthettem tovább. Ezzel nem azt mondom, hogy ezután sosem tettem elé az ételt, hanem azt, távolabbra helyezkedtem a kapcsolatunkban és megszakítás nélkül folytathattam a számomra fontos és kedvelt tevékenységemet. Megkönnyebbülés volt és örültem, hogy a frusztrációmat nem élem ki rajta, hanem bátran felvállaltam az igényemet.
A rászűkülés jutott még eszembe ezzel a meditációval kapcsolatban.
Amikor az életemben krízis helyzet alakult ki, semmi másra nem tudtam gondolni csak arra és közben féltem, szó szerint megbénított a fájdalom, szomorúság.
Rájöttem, ilyenkor tudatosan, a saját hajamnál fogva KELL kirántanom magam belőle és nem rátekeredni, ugyanis, amikor ezt tettem, már testi tüneteim is jelentkeztek. (émelygés, gyengeség, erőtlenség) Ilyenkor az a legjobb, amit a meditáció is ajánl, folytatni a megszokott életet. Nehéz, nem könnyű egy csalódás vagy másmilyen veszteség közben érzett gyász folyamat közben, viszont nem lehetetlen. Szokásom ilyenkor azt mondani magamnak, nyugi, nem dőlt össze a világ, minden rendben lesz. És ezzel sikerül egy kis napfényt, és reményt vinnem az életembe.
0 megjegyzés